Wymagania systemowe

Sprawdź czy twój sprzęt da sobie rade z LoL

Jak zacząć ?

Kilka porad dla nowych graczy

Wprowadzenie

Kilka podstawowych informacji o LoL

Kodeks przywoływacza

Stosuj sie do zasad w nim zawartych

Gameplay

Zobacz jak prezentuje sie rozgrywka w LoL

6 Grudzień

Słownik skrótów w LoL


Skróty w grze League of Legends :

- (AFK) : Inaczej Away from Keybord. Osoba niebiorąca w danym momencie udziału w grze. Często stan przejściowy miedzy aktywnym uczestniczeniem w meczu, a jego opuszczeniem. Możliwe jest również umyślne pozostawanie AFK w celu osłabienia własnej drużyny. Oczywiście jest to zachowanie niesportowe i podlegające karze bana.
- Care : zwrócenie uwagi graczowi , żeby uważał.
- Feeder : Gracz , który dość często ginie i przez to daję przeciwnikom golda za swoje zgony. Należy zwrócić uwagę, że nie wszystkie śmierci są winą danego gracza. Nie należy również zbyt pochopnie nazywać innych tym tytułem.
- Focus (nazwa postaci) : Jest to zwrot mówiąca o tym , że wszyscy mają skoncentrować się na jednym przeciwniku – np ” Focus Janna”
- Jungler : Gracz / Bohater, który poprzez zabijanie stworów poza liniami – w dżungli – daje dodatkową możliwość wzbogacenia się osobie będącej solo, gdyż w takim przypadku doświadczenie i złoto przypadnie tylko 1 graczowi a nie jak normalnie 2.
- Buff : Dopalacz, który polepsza postać na krótki czas w grze – możemy tu wyróżnić buffy od przedmiotów, od postaci oraz od potworów – jak np blue buff, czy buff od Barona.
- Backdoor : Jest to szybki,niezauważalny atak na bazę wroga, wieżę lub inhibitor najczęściej stosowany przez 1 gracza.
- Leaver : Osoba , która opuściła grę.
- Zoneing : Jest to taktyka polegająca na „wypchnięciu” przeciwnego gracza z zasięgu zdobywania doświadczenia na linii. Najłatwiejszym sposobem na to jest pozostawanie w „krzakach” i nękanie przeciwnika.
- Pull Blue : Taktyka pozwalająca junglerowi na łatwiejsze zabicie Ancient Golem (Pradawnego Golema). Polega ona na jednym uderzeniu moba. W ten sposób zaczyna on nas gonić, co pozwala junglerowi na bezkarne atakowanie moba. Od Pre – Sezonu 3, Pull Blue oznacza zaatakowanie i pomoc w obniżeniu zdrowia Pradawnego golema tak, aby to jungler mógł zdobyć buff.
- Push : Dosłownie pchanie. Zachowanie mające na celu przesunięcia linii walki minionów w stronę wierzy wroga lub bezpośrednio pod nią. Mimo iż wygląda to na dobrą taktykę, często jest jednak zgubna, gdyż jesteśmy bardzo wysunięci do przodu, co ułatwia wrogiemu junglerowi gankowanie.
- Miss/Ss -top/bot/mid  : Wiadomość , że gracz lub gracze z danej lini zniknęli z pola widzenia na danej linii.
- Harass : Częste, lekkie ataki na wroga w celu powolnego osłabienia i przeszkadzaniu w grze.
- Gank : Atak z zaskoczenia na przeciwników lub na nas. Często biorą w nim udział gracze z innych linii bądź jungler.
- AP : Abillity Power.
- AD – Atack Damage.
- Hybryda : Postać która czerpie korzyści z AP i AD. Często są to postacie którymi gra się ciężej, jednak są bardziej nagradzające.
- CV : Clairvoyance – Chwilowe odkrycie terenu wskazanego przez Championa.
- GG : GoodGame – oznacza dobrą grę. Zwrot grzecznościowy na zakończenie meczy. Coś w stylu podawanie sobie ręki po meczu piłki nożnej.
- BG : BadGame – oznacza złą grę. Mimo wszystko nie każda gra jest zła nawet jeżeli się przegrywa.
- GL&HF : Good Luck and Have Fun – Zwrot używany na początku meczu. Proste przywitanie się, życzenie szczęścia i dobrej zabawy dla wszystkich graczy.
- Easy Game : Oznacza , że gra była dość łatwa do wygrania. Niemniej jednak często jest to zwrot obraźliwy. W społeczności LoLa uważany za drwinę i naruszenie Kodeksu Przywoływacza.
- MID/BOT/TOP : Oznaczają linię środkową,dolną oraz górną.
- Brb : Be right back – zaraz wracam. Informacja mająca na celu poinformowanie partnera z linii, że wracamy do bazy na zakupy i niedługo do niego wrócimy.
- GJ : Good Job – Dobra robota.
- OP : Over power – bardzo silna postać, często wykraczająca poza ogólne zbalansowanie gry
- Moby – Neutralne potworki zamieszkujące jungle.
- Miniony – Stworki pojawiające się z Nexusa podążające każdą linią. Pomagając walczyć bohaterom. Są rówież głównym źródłem dochodu.

Update dla pre sezonu 3